Naglis Karvelis

1960–2014


Biografija

 Mokydamasis vidurinėje mokykloje baigė Vilniaus Dailės mokyklą. 1980 m. baigė 21-ąją technikos mokyklą – įgijo mechaninės braižybos specialybę. 1982–1988 m. studijavo Vilniaus Dailės Akademijoje. Mokydamasis akademijoje, atliko praktiką Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Jaunimo teatre (dekoratorius), vedė LTV dailės laidas vaikams „Mūsų pasaulis“. 1991 m. pradėjo dirbti kino dailininku. Su Lietuvos, Ukrainos, JAV, Maskvos kino grupėmis kūrė dekoracijas vienuolikai vaidybinių filmų. 2006 m.  Olandijoje surengė savo dailės parodą. Dirbo rengiant muzikinius, reklaminius klipus. Kūrė scenografijas televizijos laidoms, koncertams bei įvairiems renginiams. Kūrė dekoracijas vaidybiniams filmams (pagrindinis dailininkas filmuose: „Gimimo diena“ (2005), „Faustas ir debesėlis“ (2004), „Baltas vėjas“ (2001), „Kelionė, arba Jis keičia pasaulį“ (1999) ir kt. 2011 lapkričio 11 d. atidaryta pirmoji personalinė paroda Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija”.
„- O siužetai - iš kur?
- Iš gyvenimo. Išeini į kiemą ir matai: žmogus šukuojasi žiūrėdamas į balą... Pirmo aukšto balkone stovi senutė ir už pavadėlio laiko po balkonu vaikštinėjantį katiną. Ant suolelio užmigo „bomžas“, atkištose rankose tarp pirštų smilksta po nuorūką, o plakatas virš galvos skelbia: „Zoro“... O kartą važiuoju plentu ir matau apvirtusį vežimą su pieno bidonais. Pienas sutekėjo į čia pat tyvuliuojantį ežerą. Baltame vandenyje tarp baltų lelijų žuvys šokinėja, o vadeliotojas šalikelėje girtas guli... Tiek visame tame „kreizo“! Gatavi siužetai - tik imk ir paišyk.“
Parengta pagal Audronės Jablonskienės interviu „Žinomas nežinomas Naglis Karvelis“ (dienraštis „Respublika,  2011 gruodžio 15 d.)

Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti