Savaitės kūrinys

Povilas Ričardas Vaitiekūnas | Be pavadinimo I

1991, pop., akr., 47,5 x 61,5
Sign. AK: parašas 1991 VII 19

Šios SAVAITĖS KŪRINYS – dailininko Povilo Ričardo Vaitiekūno darbas „Be pavadinimo I“. Ir jei galvojate, kad taip kūriniai pavadinami tada, kai nėra ką pasakyti, labai klystate. Bėda čia tik ta, kad pasakyti galima tiek daug, kad sunku ką nors nauja bepridurti.
Koks yra tas P. R. Vaitiekūnas savo tapyboje? Paskendęs tyloje, pakilus ir epiškas, plėtojantis savo dialogą su pasauliu. Jo mokytojas dailininkas Antanas Gudaitis rado jam labai taiklų apibūdinimą: mistinis realistas.
O visa tai puikiai iliustruoja ir vienas mūsų fokuse atsidūrusių kūrinių – „Be pavadinimo I“. Abstrakcija, kurioje yra ir mistikos, ir realizmo. Čia galime įžvelgti ir konkrečias formas, potėpius, spalvas, linijas ir jų kompoziciją, bet žvelgdami į jas, matome ne ką kitą kaip toną, nuotaiką, dvasią.
Ir čia staiga ištinka kažkokia mistika: realus pasaulis kūrinyje išnyksta – lieka tik dvasia, būtis ir egzistencinis plevenimas. Tokio katarsio žiūrėdamas į jokį kitą darbą nepatirsi.


Pabaigos data :
2020-08-07 21:00:00
Baigsis už :


Pradinė kaina : 500 €
Kūrinio estimacija : 500–600 €

Didžiausia dabar pasiūlyta kaina :
€ 500

LXIII Vilniaus aukciono rezultatai

Bičiuliai, dalinamės rugpjūčio 1 d. vykusio LXIII Vilniaus aukciono rezultatais, rezultatų apžvalga bei atnaujintais topais. Nuoširdžiai dėkojame visiems aukciono dalyviams ir pirkėjams. Iki susitikimo LXIV Vilniaus aukcione rugsėjo 18 d.! Kūriniai šiam aukcionui priimami iki rugpjūčio 17 d.