Savaitės kūrinys

Jonas Daniliauskas | Vasarojanti

1980, pop., akv., 24 x 33
Sign. AD: parašas/80 metai

Į SAVAITĖS KŪRINIO rubriką žengia tikra lietuviška vasara, o tiksliau – „individualistų“ grupės dailininko, žinomų tapytojų Algirdo Petrulio ir Jono Švažo mokinio Jono Daniliausko kūrinys „Vasarojanti“ (1980).
Nuosekli, vientisa ir apgalvota kūryba, žemiški siužetai, minimaliomis priemonėmis pasiekta galinga emocija – štai toks yra atpažįstamas daugybę parodų Lietuvoje ir užsienyje (Suomijoje, Danijoje, Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Indijoje, Turkijoje, Prancūzijoje ir kt.) surengusio menininko braižas. Bet svarbiausia, kad jo kūriniai – nesenstantys, tokie pat ir prieš keliasdešimt metų, ir dabar (ne veltui jų yra įsigiję nacionaliniai muziejai Lietuvoje, o taip pat – ne vienas muziejus ir galerija užsienyje).
Tik bėgant laikui, J. Daniliausko paveikslai – kaip ir dera meno kūriniams! – įgyja ir kitų prasmių. Iš pirmo žvilgsnio „Vasarojanti“ yra paprastas, tačiau ir labai brandus kūrinys iš laiko, kai susiformavo kūrėjo maniera, įgavusi lengvumo ir laisvės pojūtį. Čia tarsi pavaizduota Mūza – ta moteris, kuri dailininko žodžiais tariant, dažname jo darbe „kaip angelo sparnas sklendžia ore“. Tiesa, šiandien, po 40 metų, ji yra ir buvusio laiko metafora. O gal... vis dėlto grįžtanti tikra lietuviška vasara?

 

 


Pabaigos data :
2020-07-12 21:00:00
Baigsis už :


Pradinė kaina : 300 €
Kūrinio estimacija : 300–400 €

Didžiausia dabar pasiūlyta kaina :
€ 300

Naujos paskaitos Meno istorijos mokykloje

Jau galite susipažinti su naujomis paskaitomis, kurios nuo rugsėjo mėnesio vyks Meno istorijos mokykloje (MIM). Pakviesime Jus lankyti du kursus, su kurių tvarkaraščiu galite susipažinti čia.