Savaitės kūrinys

Jonas Daniliauskas | Vasarojanti

1980, pop., akv., 24 x 33
Sign. AD: parašas/80 metai

Į SAVAITĖS KŪRINIO rubriką žengia tikra lietuviška vasara, o tiksliau – „individualistų“ grupės dailininko, žinomų tapytojų Algirdo Petrulio ir Jono Švažo mokinio Jono Daniliausko kūrinys „Vasarojanti“ (1980).
Nuosekli, vientisa ir apgalvota kūryba, žemiški siužetai, minimaliomis priemonėmis pasiekta galinga emocija – štai toks yra atpažįstamas daugybę parodų Lietuvoje ir užsienyje (Suomijoje, Danijoje, Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Indijoje, Turkijoje, Prancūzijoje ir kt.) surengusio menininko braižas. Bet svarbiausia, kad jo kūriniai – nesenstantys, tokie pat ir prieš keliasdešimt metų, ir dabar (ne veltui jų yra įsigiję nacionaliniai muziejai Lietuvoje, o taip pat – ne vienas muziejus ir galerija užsienyje).
Tik bėgant laikui, J. Daniliausko paveikslai – kaip ir dera meno kūriniams! – įgyja ir kitų prasmių. Iš pirmo žvilgsnio „Vasarojanti“ yra paprastas, tačiau ir labai brandus kūrinys iš laiko, kai susiformavo kūrėjo maniera, įgavusi lengvumo ir laisvės pojūtį. Čia tarsi pavaizduota Mūza – ta moteris, kuri dailininko žodžiais tariant, dažname jo darbe „kaip angelo sparnas sklendžia ore“. Tiesa, šiandien, po 40 metų, ji yra ir buvusio laiko metafora. O gal... vis dėlto grįžtanti tikra lietuviška vasara?

 

 


Pabaigos data :
2020-07-12 21:00:00
Baigsis už :


Pradinė kaina : 300 €
Kūrinio estimacija : 300–400 €

Didžiausia dabar pasiūlyta kaina :
€ 300

Jau pasirodė LXIII Vilniaus aukciono katalogas

Mieli bičiuliai, jau pasirodė LXIII Vilniaus aukciono, kuris vyks rugpjūčio 1 d. Palangoje, katalogas. Kviečiame su juo susipažinti čia. Trumpas aukciono kolekcijos pristatymas. Registruotis aukcionui galima čia.