Leidinyje apžvelgiamos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „Dailės“ kombinatų ištakos (kaip kūrėsi ir plėtėsi), struktūra, veiklos sritys, cechų ypatumai, įgyvendinti projektai, nedidelis ekskursas į kombinatų veiklą po 1990 metų. Tokios įmonės kaip kombinatai plito socialistinėse valstybėse apskritai. Tad „Dailės“ kombinatai – tai vyravusios politinės sistemos sukurtas gamybinis susivienijimas, jungęs įvairių sričių dailininkus. Būtent čia formuoti ir įgyvendinti miesto aplinkos (aikščių, gatvių) dekoravimo projektai, apipavidalinti šventiniai renginiai, parodos, muziejų ekspozicijos, kurti visuomeninių pastatų interjerai ir eksterjerai, čia vystėsi ir keitėsi vadinamoji pramoninė dailė – dekoratyvūs ir utilitarūs dirbiniai. „Dailės“ kombinatų veikla – tai praleista Lietuvos dizaino istorijos grandis. Leidinyje pateikiamas gausus masinės ir mažatiražių dirbinių (keramikos, odos, metalo, gintaro, liaudies meno) etalonų katalogas; archyvinės XX a. 5–9 dešimtmečio nuotraukos – dailininkų portretinės ir darbo, cechų aplinkos, įrangos, reklaminės gaminių, parodų ekspozicijų.
Sudarytoja ir teksto autorė Rasa Dargužaitė | Vilniaus aukciono biblioteka (Vilnius, 2020), 336 p., minkštas įrišimas. ISBN 978-609-8014-22-8
Kaina 15 Eur
Knygą galima įsigyti Kunstkamera galerijoje (Ligoninės g. 4, Vilnius) ir Valdovų rūmų knygyne-suvenyrų parduotuvėje (Katedros a. 4)