Savaitės kūrinys

Mikalojus Povilas Vilutis | Figūra

1989, pop., šilkograf., 14,8 x 10,2
Sign. AK: Ed‘A, AD: M. Vilutis 89

Į šios SAVAITĖS KŪRINIO rubriką įsileidome dailininką, grafiką Mikalojų Povilą Vilutį ir visą jo kūrybinį pasaulį, telpantį šilkografijos technika atliktame kūrinyje „Figūra“ (1989).

„Man paveikslas be žmogaus nepavyksta. Iš tikrųjų ne žmogų paišau, bet tik jo formą. Man ji geriausiai pažįstama“, – sako pats menininkas, pridurdamas, kad čia nėra gilios filosofijos, tik spalvų ir formų derinys. Tai ir matome: prisotinta spalvos erdvė, koliažo principais paremtas piešinys, ritmiška ornamentika.

O po visu tuo vis tiek slepiasi užkoduota mintis apie mūsų būtį ir kosmosą (juk juoda yra žemė, raudonai oranžinė – ugnis, o kur dar – mėnulio pjautuvas, saulės kryžių ir visa kita simbolika?)

Pridėjus tai, kad Mikalojus Povilas Vilutis yra žinomas kaip serigrafijos (šilkografijos) pradininkas Lietuvoje, nekyla jokių abejonių, kad dėl šio kūrinio itin verta pasivaržyti. Tai padaryti galima iki 2021 m. gegužės 20 d. 18.00 val.

 


Pabaigos data :
2021-05-20 18:00:00
Baigsis už :


Pradinė kaina : 105 €
Kūrinio estimacija : 105-150 €

Didžiausia dabar pasiūlyta kaina :
€ 105

Jau pasirodė LXVII Vilniaus aukciono katalogas

Mieli bičiuliai, kviečiame Jus susipažinti su LXVII Vilniaus aukciono katalogu. Aukcionas įvyks gegužės 28 d. 18:00 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10, Vilnius). Aukciono ekspozicija veiks gegužės 26-28 d. ten pat. Maloniai kviečiame susipažinti su artėjančio aukciono rinkiniu! Plačiau apie aukciono kolekciją: čia. Registracija aukcionui: čia.