Savaitės kūrinys

Juozas Kazlauskas | Baltoji tyla. Iš ciklo „Arkties atradėjų keliais“

1982, pop., sid. br. atsp., 21 x 34,7

SAVAITĖS KŪRINIO rubrikoje svečiuojasi lietuvių fotografas, reportažinės nuotraukos meistras – Juozas Kazlauskas (1942–2002). Baigęs Kinematografijos institutą Maskvoje ir nemažai laiko praleidęs Lietuvos kino studijoje filmuodamas ir režisuodamas dokumentiką, jis paniro ir į fotografijos žanrą – tad štai ir turime genialų jo kūrinių palikimą.

Šįkart Jums siūlome fotografiją „Baltoji tyla“ (1982) iš ciklo „Arkties atradėjų keliais“. Tai – puiki proga ne tik stabtelėti ir įsiklausyti į Vėlinių atnešamą tylą, bet ir prisiminti patį kūrėją. Kaip pastebi tyrinėtojai, vaikystėje ištremtas į Sibirą, vėliau šis fotografas nuolat veržėsi į šias žemes, sakė esąs susirgęs „Šiaurės liga“.

Kodėl ji taip traukė fotografą? Menotyrininkė Agnė Narušytė sako, kad galbūt jis taip mėgino ištrūkti iš melu grįstos sovietinės realybės.

O kokia realybė Šiaurėje? Su didele palete pilkos atspalvių, kuri vieniems simbolizuoja šaltį, tuštumą, kitiems – švarą ir šviesą. Nelygu kaip ir kuriuo gyvenimo periodu pažvelgsi į tas J. Kazlausko fotografijas. „Baltoje tyloje“ matyti dar neatrasta, tyrinėtojų neparašyta istorija, už kurios slepiasi didieji atradimai.

Kviečiame ir Jus juos atrasti bei dėl kūrinio pasivaržyti iki 2021 m. spalio 28 d. 18.00 val. čia: www.menorinka.lt

Pradinė kaina: 190€

Estimacija: 190–220€


Pabaigos data :
2021-10-28 18:00:00
Baigsis už :


Pradinė kaina : 190 €
Kūrinio estimacija : 190-220 €

Didžiausia dabar pasiūlyta kaina :
€ 190

Rasos Kuzminskaitės autorinės juvelyrikos paroda galerijoje „Kunstkamera"

Spalio 19 d. 18 val. kviečiame į Rasos Kuzminskaitės autorinės juvelyrikos parodos „Ne tik Juoda ir Balta" atidarymą galerijoje „Kunstkamera". Paroda veiks iki spalio 30 d. Maloniai kviečiame apsilankyti. Daugiau informcijos čia.