Georg Braun (leidėjas)

1541–1622


Biografija

Georgas Braunas - vokiečių geografas ir kartografas, XVI a. pab. išleido „Pasaulio miestų atlasą” („Civitates orbis terrarum”), kuriame patalpintas ir detalus, didelio formato Vilniaus planas - panorama. „Tai vienintelis iki šiol žinomas seniausias grafinis dokumentas, vaizduojantis Vilniaus gatvių tinklą, aikštes, pilies rūmų ansamblį, gyvenamuosius kvartalus ir svarbiausius kultūros bei administracinius pastatus. G. Brauno sprendimas dėti Vilniaus planą į „Pasaulio miestų” atlasą rodo jo didelę pagarbą Vilniui. Tai reiškė, kad Vilnius yra ne eilinis miestas civita, o urbs, tai yra miestas tvirtovė, apsuptas gynybine siena ir turintis miesto teises. Taip Vilnius atsidūrė greta 350 žymiausių ir gražiausių pasaulio miestų, tokių kaip Roma, Atėnai, Paryžius...”

„Lietuvai svarbi G. Brauno ir F. Hogenbergo atlaso III-oji knyga - „Svarbiausieji pasaulio miestai”, nes joje yra Vilniaus planas piešinys „Vilnius, Lietuvos sostinė” (...). Plane Vilnius vaizduojamas kiek iš viršaus, kaip sakoma, iš paukščio skrydžio. Planas orientuotas į Rytus, spalvotas. Mūriniai namai jame pažymėti raudona ir balta, o mediniai - pilka spalva. (...) Plane ryškios trys miesto dalys: abiejų pilių teritorija, pats miestas (aptvertas gynybine siena) ir priemiesčiai (plotai už sienos).

Aloyzas Samas ”Žemėlapiai ir jų kūrėjai” (Vilnius, MELI, 1997): 146-7 p.


Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina
Grodna. Gardino miesto planas iš G. Brauno „Civitates orbis terrarum” II tomo ”De Praecipuis, Totius Universi Urbibus” €800.00

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti