Povilas Kaupas

1898–1978


Biografija

Povilas Kaufmanas-Kaupas gimė 1898 m. Kaune, kur ir studijavo tapybą Kauno meno mokykloje. Studijas tęsė privačioje prof. J. Vienožinskio Meno studijoje, kurią baigė 1932 m. Vėliau žinias gilino Vokietijoje ir Prancūzijoje. Nuo 1935 m. priklausė Lietuvos Dailininkų Sąjungai, nuo 1947 m. buvo Lietuvių Instituto narys. Dalyvavo visose LDS rengtose parodose Lietuvoje ir užsienyje iki 1940 m., kuomet rusai okupavo Lietuvą ir dailininkas išvyko į Vokietiją. P. Kaupas buvo kviečiamas dėstyti tapybą Vokietijos ir JAV privačiose meno mokyklose, kelerius metus vadovavo savo įsteigtai Meno studijai. Čikagoje tęsė tėvynėje pradėtą archyvinės medžiagos apie dailę rinkimą, tvarkė Jaunimo centro Dailės archyvą, buvo Čiurlionio Galerijos direkcijos narys.

Stilistiniu požiūriu dailininkas yra tarp Cezanno mokyklos ir abstraktaus meno. Jo estetinis interesas yra daugiau vizualinis, tačiau labai dažnai gamtos nuotaikos esti giliai išgyventos ir subtiliai išreikštos. Pagrindinis P. Kaupo kūrybos elementas yra spalva, bet linija taip pat vaidina svarbų vaidmenį, o kai kuriuose darbuose net dominuoja. Teptuko pabraukimas visada meistriškai kruopštus ir išbalansuotas.

Parengta pagal V. Kasniūno ir J. Mieliulio tekstus albume „ Povilas Kaupas”, red. V. Kasniūnas ir kt., Čikaga: Povilo Kaupo parodos rengimo komisija, 1979, p. 5-8.

 


Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Aukcionas Loto nr. Pavadinimas Pradinė kaina Pardavimo kaina
XVII Vilniaus aukcionas 27 Lapai krenta. Rudens motyvas €984.71 €984.71