Albertas Veščiūnas

1921-1976


Biografija

A. Veščiūnas gimė 1921 m. Alytuje. Artėjant frontui emigravo į Vokietiją, Štutgarto aukštojoje technikos mokykloje tęsė Kauno Vytauto Didžiojo universitete pradėtus architektūros mokslus, tačiau 1947 m. studijas metė. 1948–1949 m. buvo laisvas klausytojas Štutgarto meno akademijoje. 1949 m. išvyko į JAV, kur su didžiuliu entuziazmu 1951 m. pradėjo studijas Studentų meno lygoje Niujorke, tapytojo, grafiko Vilio Barneto klasėje, kur tobulinosi iki 1953 m. A. Veščiūnas mirė 1976 m. palikdamas šūsnis piešinių, tapybos drobių. Didžioji dalis jo kūrybinio palikimo dingo nežinia kur ir tik per kelis atsitiktinumus buvo išgelbėta labai nedaug dailininko kūrinių.   

„A. Veščiūnas nebuvo abejingas tradicijų klodams. Klasikinio kompozicijos kūrimo principai aiškiai matyti jo piešiniuose, litografijose. Tačiau tas grįžimas prie klasikos tradicijų sąlygiškas, pripildytas naujo turinio, asmeninių menininko jausenų, jo subjektyvaus požiūrio. Jis stengėsi sujungti dvasią ir jausmus, tiesą ir grožį, tikėjimą ir priežastį. Visiškai priešingai menininkas vertino modernizmo meno idealus, kurie jam atrodė atgrasūs, trumpalaikiai ir primityvūs.“

Parengta pagal V. Ščiglienės tekstą Albertas Veščiūnas: gyvenimas ir kūryba, in Albertas Veščiūnas, sud. V. Ščiglienė, Vilnius, 2006, p. 15–21.  


Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti