Mikalojus Povilas Vilutis

g. 1944


Biografija

„Atspausdinti estampą serigrafija - ilgas, kūrybiškas procesas. Jo metu pirminis autoriaus sumanymas pasikeičia neatpažįstamai. Su kiekvienu brūkštelėjimu per tinklelį keičiasi spalva, atsiranda naujų komponentų, vyksta netikėtos metamorfozės, bet visam tam vyksmui vadovauja pats autorius, nepalikdamas menkiausios galimybės atsitiktinumui, kruopščiai apgalvodamas ir pasverdamas kiekvieną pasikeitimą. M.Vilutis savo paveikslus komponuoja racionaliai. Jei estampe hiperrealistiškai nupieštas fragmentas atsiduria šalia plokščios nemodeliuotos formos, jei žmogaus figūra nutrūksta ir kažkodėl alogiškai įlenda į dėžę, - visa tai dailininko padaryta apgalvotai, turint aiškų tikslą - kompoziciją, paveikslo nuotaiką, savą estetiką. (...)

Dailininkas kuria paveikslą, įdomų sau ir kitiems, stebinantį spinduliuojančia šviesa, netikėtu formų ir dėmių deriniu, fantazija, akį traukiančiu spalvų sąskambiu. Anot autoriaus, jis nesiekia, kad jo kompozicijose būtų ieškoma filosofinių poteksčių, įmantrių teiginių ar protestų prieš visuomenėje vykstančius reiškinius. "Aš darau formas, o ne ženklus. Jeigu ten yra kryžius, tai todėl, kad man reikalinga tokia forma, bet ne tai, ką ji simbolizuoja", - sako dailininkas. (...)

Mikalojaus Vilučio kūryba unikali mūsų dailėje ypač savita savo forma. Kiekvienas, kuris bent kartą gėrėjosi jo mįslingomis kompozicijomis, pamatęs jas tarp daugelio darbų, iš karto atpažins. Jo estampus, tapybą, plakatus gerai vertina ne tik daile besidominti visuomenė, bet ir kolegos. Be jo kūrybos neįmanoma įsivaizduoti Lietuvos dailės panoramos.”

Parengta pagal J. Galkaus straipsnį ”Vilutis ir jo kūryba”, in: Literatūra ir menas, 2004 m.lapkričio 12d., nr. 3023.

 


Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina
Liūdesys €310.00
Triptikas „Figūros” €710.00
Dvi figūros €110.00
Jautis €110.00
Vyras €240.00

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti