Vytautas Baltramiejus Valius

1930–2004


Biografija

Vytautas Valius - Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, dailininkas, grafikas, tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys - gimė 1930 m. Telšiuose. 1950-1956 m. studijavo grafiką Vilniaus dailės institute (dabar akademija). Po studijų dirbo estampo, tapybos ir knygų iliustravimo srityse, 1965-1971 m. institute dėstė grafiką ir kompoziciją. Vėliau atsidėjo vien kūrybiniam darbui.

„V. Valius atsiremia į liaudies meno tradiciją ir šiuolaikinio meno principus. Nuolatinis gilesnės prasmės ieškojimas - žmogaus būtyje, istoriniuose sukrėtimuose ar kosminėje pasaulio struktūroje - skatina dailininką siekti talpesnių apibendrintų simbolių ir jo asociatyviam mąstymui paklusnios, ypač išradingos mišrios technikos. Lyg savotiškas mūsų laikų alchemikas, V. Valius sudėtingais faktūrų ritmais, minkšta ir subtilia tonine moduliacija ir perėjimais kuria savo įdomų ir prieštaringą pasaulį - lyrišką ir dramatišką, kartais net monumentalų, trapų ir pilną patvaraus judėjimo. (...)”

Parengta pagal A. Sluckaitės tekstą iš Jubiliejinės Vytauto Baltramiejaus Valiaus kūrybos parodos Vilniaus paveikslų galerijoje, vykusios 2000 m. rugsėjo 19-spalio 21 d.bei Klaipėdos paveikslų galerijoje 2001 m. gruodžio 7-2002 m. sausį, informacinės medžiagos.

Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina
Iš ciklo „Lietuvių liaudies meno motyvais (Dvi figūros)” €1900.00
Iš ciklo „Lietuvių liaudies meno motyvais (Motinystė)” €2050.00
Iš ciklo Lietuvių liaudies meno motyvais II €930.00

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti