Leonas Strioga

1930–2022


Biografija

Skulptorius. Nuo 1959 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nacionalinės premijos laureatas (2001), Įsimintiniausias 2001 metų Kauno menininkas. 1950-1952 m. studijavo LTSR valstybinio dailės instituto Skulptūros fakultete Vilniuje. 1952 m. įstojo į I.Repino dailės institutą Leningrade (Rusija). 1958 m. baigė šį institutą ir įgijo skulptoriaus specialybę. 1980 m. suteiktas Nusipelniusio meno veikėjo vardas. Kuria portretus, figūrines kompozicijas, dekoratyvines skulptūras, mažąją plastiką. Kurdamas medžio skulptūras naudoja unikalią kapotinę techniką. Darbų sąraše apie 1000 skulptūrų. Kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai. Parodose dalyvauja nuo 1958 m.
Parengta pagal: Leonas Strioga, sudarytoja ir teksto autorė G.Jankevičiūtė, Vilnius: Dailininkų sąjungos leidykla, 2004
 
Apie kūrybą:
Strioga surado savitą ir giliai autentišką raiškos būdą. Jo vaizdiniai ir formos, turintys šaknis mūsų žemėje bei kultūroje, artimi net labai tolimų kraštų žmonėms, regis, gyvenantiems visiškai kitokiame pasaulyje. Jo šlubi angelai ar vaikystės žirgeliai iki ašarų jaudina net australus, o iš parodos Izraelyje į Kauną nebegrįžo nė vienas kūrinys - visi rado vietą tenykščių žmonių namuose. Vadinasi, žiūrovai be žodžių suprato, kas ir kodėl vaizduojama, ką tie vaizdiniai reiškia. Beje, dauguma skulptoriaus kūrybos gerbėjų pripažįsta, kad jiems didelį įspūdį daro ne tik skulptūrų naratyvas, bet ir medžiaginė raiška: šiuolaikiniame pasaulyje toks dailininko darbas, toks skrupulingumas suteikiant formą vaizduojamam pavidalui jau retenybė ir dėl to įgyja vis didesnę vertę.
Parengta pagal: Leonas Strioga, sudarytoja ir teksto autorė G. Jankevičiūtė, Vilnius: Dailininkų sąjungos leidykla, 2004, p. 67

Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina
Laikas – brangiausias turtas €4600.00

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti