Adasa Skliutauskaitė

g. 1931


Biografija

Gimė 1931 m. Kaune. 1955 m. baigė studijas Vilniaus valstybiniame dailės institute, grafikos fakultete. Gyvena ir dirba Vilniuje.
Kūrinių yra įsigiję: svarbiausi Lietuvos muziejai, Puškino muziejus ir Tretjakovo galerija (Maskva, Rusija) bei privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.
 
Apie kūrybą:
Subtilia estetika paženklinta A. Skliutauskaitės kūryba persmelkta efemeriškumo, nostalgijos. Daugelis prisimena šios dailininkės iliustruotas Juditos Vaičiūnaitės, Ramutės Skučaitės, Violetos Palčinskaitės, Anzelmo Matučio vaikams skirtos poezijos ir prozos knygutes. A. Skliutauskaitės kūriniuose išnyrantys eskiziški vaikiškų veidų, namelių, gėlių ar paukščių motyvai pirmiausia kreipiasi į žiūrovo jausmus, kviečia į praeitį, į vaikystę, žadina prisiminimus. Dailininkės kūrybos įtaiga slypi potėpių laisvėje, linijų ir pastelinių spalvų dėmių lengvume, žaisminguose jų deriniuose.”
Parengta pagal: V. Milkovos straipsnį „Vilniečių grafikių kūrybinis importas Kaune” dienraštyje Kauno diena, 2009 sausio mėn. 20 d.

Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti