Juozas Pautienius

1900–1978


Biografija

Gimė 1900 m. Šiaudadūšių kaime Suvalkijoje. 1925 m. baigė I-ąją Meno mokyklos laidą Kaune, lankė ir A. Varno tapybos studiją. Kurį laiką nekūrė, mokytojavo provincijos gimnazijoje, rinko tautodailę, mokėsi kalbų VDU. Po antrosios bolševikų okupacijos bangos patraukė į Vokietiją, vėliau – į JAV. 1952 m. surengė savo kūrinių pristatymą, vienas pirmųjų vežiojo parodas po Ameriką. 1956 m. – suorganizavo K. Žoromskio, A. Galdiko, V. K. Jonyno ir savo parodą. Kartu su keliais dailininkais įsteigė M. K. Čiurlionio galeriją Jaunimo namuose Čikagoje, kur daugelį metų dalyvavo sudėtinėse parodose. Nutapė virš 700 paveikslų.
Pagal dukros Teresės Pautienytės prisiminimus.
 
Apie kūrybą:
J. Pautienius metus paskyrė spalvų derinių, dažų estetinių ir cheminių privalumų studijavimui, vietoj teptuko pasirinko tais laikais neįpratas priemones – peilius ir „špachtelius”, jais tapydamas išgaudavo neįprastas faktūras – tai padėjo susiformuoti savitam jo stiliui.
Dailininko drobėse Lietuvos vaizdai kolorito įtampa ir vaiskumu nors ne ką teturi bendra su pilka Lietuvos gamta, su dusliu koloritu, bet vis tik lietuviui jie sužadina brangių, mielų atsiminimų.
Parengta pagal: I. .Šlapelio straipsnį „Juozo Pautieniaus tapybos stilius” mėnesiniame kultūriniame žurnale „Aidai”.

Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti

Pavadinimas Pradinė kaina Pardavimo kaina

Natiurmortas

Miškas žiemą

Peizažas su laivais

Peizažas su laivais