Ričardas Filistovičius

g. 1951


Biografija

Gimė Vilniuje, 1969-1975 m. studijavo Lietuvos dailės institute (dab.VDA), tapybos katedroje. Nuo 1997 m. dėsto dailę Vilniaus A. Mickevičiaus gimnazijoje. 1999-2000 m. suteikta aukščiausio laipsnio valstybės stipendija.

 

Apie kūrybą:

”Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad R.Filistovičiui būdingas romantiškas idealizmas, tačiau iš tikrųjų autoriui netrūksta sarkastiškos ironijos. Jo kuriamas ”archetipinis miestas” yra savotiškas metamorfozių žaizdras, kuriame vieni pavidalai be skrupulų virsta kitais. Tapytojas žaidžia uždaros ir atviros erdvės įvaizdžiais, tarsi mėgindamas supriešinti dvasinės laisvės nostalgiją ir ”žemės kirminui” būdingą instinktą paklusti pasąmonės gravitacijai. Egzotiškas šmėklų ir šešėlių miestas mena gyvą substanciją, kuri tapati save stebinčiam veidui. Fiktyvi prabanga tėra parodomasis tuščių svajonių fasadas, kadangi šis miestas yra pūvančios dvasios kapas - lagaminas, futliaras, sarkofagas ir laivas. Kaip liudija gerai pažįstami siluetai, tai - absurdo Venecija tampantis Vilnius, kuriame visi herojai jau seniai miega amžinojo letargo miegu.”

Parengta pagal: Kauno diena, 2002 10 05. Prieiga internetu: <http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/uzmige-letargo-miegu-2628>

 


Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti