Jūratė Bagdonavičiūtė

g. 1949


Biografija

Dailininkė, tapytoja. Gimė Vilniuje, 1974 m. baigė Lietuvos dailės institutą, nuo 1974 m. dalyvauja parodose, tapybos pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Individualios parodos Vilniuje (1983, 1993, 1996, 2001), Kaune (1996). Nuo 1983 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Baltijos šalių tapybos trienalės laureatė (1996). Nutapė kamerinės nuotaikos peizažų, natiurmortų, figūrinių kompozicijų. LDM saugomi dailininkės kūriniai: „Stotelė” (1974), „Natiurmortas” (1975), „Žmogus su arkliu” (1980), „Natiurmortas ant palangės” (1981), „Pasivaikščiojimas pajūryje” (1983) ir kt. (LDM 117-124).

Parengta pagal: LDM Dailininkų duomenų bazę http://www.ldm.lt/LDMDailininkai/DBaze/DbAsp/Paieska_dail_pa.asp

Apie kūrybą:„(…) J. Bagdonavičiūtės paveikslų tamsuma yra švelni, šilta, gan intymi. Autorė labia retai vartoja juodą spalvą. Paprastai varijuoja tamsiais rudų ir žalių tonais. Ir čia galima daugiau kalbėti apie fantastiškumą, gal šiokį tokį „vaiduokliškumą” ir baugumą, bet ne pesimizmą.

Subtilūs tonų ir spalvų niuansai šiltos apytamsės gamos ribose - viena jos paveikslų teigiamybių. Maloniai žiūrovą nuteikia pats tepimo būdas - apytirštis dažas. Potėpis sugestijuoja moteriškos rankos lytėjimą. Vizijos požymių objektams suteikia plona, plačiu teptuko galeliu ar jo kotu braukiama kontūro linija, kuri virpa, krypuoja, nutrūksta…”

Parengta pagal: A. Andrijauskas, Lietuvių dailė: 1975-1995,Vilnius: VDA leidykla, 1997, p. 214-215

 


Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti