Alfonsas Motiejūnas

1912–1979


Biografija

   

„A. Motiejūnas gimė 1912 m. Ruponiuose (Pakruojo raj.). Mokėsi Kauno meno mokykloje, jo mokytojai buvo J. Vienožinskis, A. Žmuidzinavičius, A. Galdikas. 1941 m. baigė Vilniaus dailės akademiją.

Būtent peizažuose dailininkas atsiskleidė kaip asmenybė ir išryškėjo jo talentas. Savo kūriniuose jis stengėsi perteikti ne konkretų kurios nors vietovės vaizdą, o atspindėti momento nuotaiką ir įspūdį, patirtą bendraujant su gamta. Mažesnis dėmesys kreipiamas į piešinį - detalės tampa nebereikalingos, o ir patys paveikslai sužėri skambiomis spalvinėmis plokštumomis, tai persiliedamos viena su kita, tai kontrastuodamos tarpusavyje. Dailininką nuolat jaudino kolorito problemos. Ieškojimai lėmė įtaigiau perteiktą erdvės pojūtį ir atvirą žavėjimąsi spalvomis - tapyboje naudojo storą dažų sluoksnį, kuris sudaro šiurkščią pastozinę faktūrą dar labiau sustiprinanti lokalinių spalvų gilumą ir suteikianti ekspresyvumo.”

Parengta pagal: Alfonso Motiejūno tapybos parodos „Spalvos ilgesys”, vykusios  galerijoje „Meno niša” (2009 m. birželio 18 d. - liepos 2 d.) informaciją.  

 


Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina
Vasara €2780.00
Gėlės II €1600.00
Prie Kuršių įlankos €1420.00

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti