Vytautas Pakalnis

1972–2004


Biografija

Gimė 1972 m., 1984-1988 m. mokėsi A.Vienožinskio dailės mokykloje, 1989-1995 m. - Vilniaus Dailės akademijoje, tapybos specialybėje. Nuo 1999 m. - Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 2000 m. - G. Fledžinskienės aukštesniosios meno mokyklos tapybos dėstytojas.
Surengė visą eilę personalinių ir dalyvavo daugelyje grupinių parodų įvairiose Lietuvos ir užsienio galerijose. Nemažai bendradarbiavo teatro projektuose: 1989 m. drauge su I. Balakauskaite buvo įkūręs teatrą „U”, nuo 1995 m. - muzikinio teatro „Miraklis” narys, dirbo Kauno lėlių teatre. Mirė 2004 m.
 
Apie kūrybą:
V. Pakalnio darbuose dominuoja keli kompoziciniai ir prasminiai modeliai. Drobėse driekiasi erdvus, savitai transformuotas peizažas, tolimu horizontu vingiuoja kelias, vedantis kažkur anapus. Čia, kaip vaikų piešiniuose, daug dangaus, kurio šviesuliai ir kiti kūnai grėsmingai pakibę virš paveikslo veiksmo. (...)
Menininkas vaizduodavo tiltus, vedančius į niekur, paveiksluose konstruodavo laiptus į dangų. Neretai Vytuko kūrinių erdvę užvaldydavo sūkuriai - taikiniai. Jie siejasi su persekiojančiomis, neduodančiomis ramybės mintimis, kurios gali žmogų grėsmingai įtraukti į disputą apie būtį, likimą ar egzistencinę neviltį, kai telieka pasitikėti nežinoma erdve, slypinčia už horizonto.
Visa V. Pakalnio kūryba buvo nuoširdi. Jei jis džiūgavo, apie tai pasakojo ir savo paveikslų istorijose. Jei nerimastingai kontempliavo gyvenimo prasmę ar skausmą - jį rėkte išrėkdavo darbuose. (...)
Parengta pagal: V.Brazauskaitės straipsnį ”Vytautas Pakalnis, Vytukas arba Vytux” in: Literatūra ir menas 2008 vasario mėn. 08, Nr.3176

Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti