Ben Shahn

1898–1969


Biografija


Ben, arba Beniamina, Shahn gimė 1898 rugsėjo 12 dieną Kaune, žydo amatininko Joshua Hessel ir jo žmonos Gittel šeimoje. 1902 metais tėvas buvo ištremtas į Sibirą, tada likę šeimos nariai - motina su vaikais persikėlė į Ukmergę, čia praleido ketverius metus ir 1906 m emigravo į Jungtines Amerikos valstijas, įsikūrė Niujorke. Būsimąjam dailininkui tada buvo aštuoneri. Amerikoje gyvenančią šeimą susirado iš Sibiro sugrįžęs tėvas, čia gimė dar du vaikai.
Ben Shahn pradėjo savo veiklą pameistriu pas litografus, o vakarais lankė mokyklą. 1919 metais jis įstojo į Niujorko universitetą bei Nacionalinę dizaino akademiją. Tęsė savo veiklą kaip spaustuvininkas, dailininkas, grafikas. Ben Shahn laikomas socialinio realizmo atstovu, savo kūryboje bandęs pavaizduoti visuomeninės santvarkos trūkumus. Didžiosios depresijos Amerikoje metais jis daug laiko praleisdavo Niujorko gatvėse su fotoaparatu, fotografuodamas darbininkus, emigrantus ir buvo laikomas vienu iš pirmųjų gatvės fotografijos pradininkų Jungtinėse Valstijose.
Ben Shahn dailės darbų kolekcija iš Vatikano fondų buvo eksponuojama Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. švenčiant Amerikos meno centro jubiliejų, Kauno Prezidentūroje buvo surengta paroda „Didžioji krizė”, kurioje buvo eksponuojami buvusio ukmergiškio dailininko Ben Shahn kūrybos darbai.

Šiandien galerijoje galima įsigyti

Pavadinimas Kaina

Pardavimų istorija

Norėdami matyti duomenis, turite prisijungti ir pasirinkti mokėjimo planą.

Prisijungti